Méregtelenítés tiszta vízzel

Az egészségünkkel foglalkozó legtöbb tanács azt javasolja, hogy rendszeresen méregtelenítsük szervezetünket. Ehhez pedig elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és tisztaságú ivóvíz.

Méregtelenítés vízzel
Méregtelenítés és az optimális ivóvíz mennyisége

Az emberek csekély hányada fogyaszt a mindennapokban elegendő folyadékot, pontosabban vizet. Pedig egy felnőtt ember optimális napi folyadék bevitelének legalább két liter víznek kell lennie.

Amikor szervezetünk vízhiányban szenved, jelzéseket küld. Fáradtság, emésztési zavarok, később a gyomor- és bélfájdalmak, vagy fejfájás jelzi, hogy valami nincs rendben.

Az ember 65 – 70 %-a víz. Ezért egy átlag ember kb. 45 liter vízből áll. Amennyiben „csak” két liter víz hiányzik a testünkből, – ami 4,44% – már súlyos vízhiányos állapotba kerülünk. A víz tehát nem csupán életfontosságú élelmiszer, hanem a nagyon érzékenyen, egyensúlyra törekvő vízháztartásunk alapvető része.

Méregtelenítés és a sejtek, szövetek víz tartalma

Az ember szöveteinek víztartalma kémiailag kifejezve, híg oldat. Ha konyhasó és tiszta víz összekeverésével szeretnénk kifejezni az ember átlagos koncentrációját, akkor egy liter vízben 5-10 gramm konyhasó feloldásával keletkezik ugyan ez a kémiai sűrűségű oldat.

Az élő szervezetek folyadékháztartásuk sűrűségét tekintve hasonlítanak egy liter víz és egy csipetnyi konyhasó keverékéhez.

Ha elérjük, hogy az ivással bevitt víz „sűrűsége” alacsonyabb a testünkben lévő sejtnedvek sűrűségénél, ekkor beszélhetünk optimális kiválasztásról, méregtelenítésről. Ebben az esetben van a bevitt víznek oldóképessége.

Ha ivóvizünk, üdítőitalunk, ételeink töménysége magasabb a sejtnedveink sűrűségénél, akkor a bevitt víznek nincs oldóképessége. Ez elvízteleníti a sejteket. Ez a sejt egyensúlyzavarához vezet. Ilyenkor a vesék túlterheltté válnak, és képtelenek a megfelelő kiválasztásra.

A következmény bélpanaszok, allergia, magas vérnyomás, ízületi fájdalmak, meszesedés, rák, cukorbetegség, vesekövek, májbetegség, elhízás, kövek lerakódása lehet.

Méregtelenítés alacsony oldott anyag tartalmú ivóvízzel

Méregtelenítéshez tiszta víz

A tiszta, alacsony oldott anyag tartalmú ivóvíz fogyasztása lehetővé teszi a kiválasztó szerveink helyes működését, és szervezetünk méregtelenítését. Ezzel tehermentesítve immunrendszerünket, és növelve ellenálló képességünket!

Vízkutatások alapján a jó ivóvíz meghatározása:

„ Az ivóvíznek egyrészt mentesnek kell lennie a nehézfémektől, vírusoktól, baktériumoktól, gombáktól, klórtól, nitrátoktól és más vegyi anyagoktól, másrészt a lehető legkevesebb ásványi anyagot és nagyon kevés sót kell tartalmaznia.”

A meghatározás alapján szervezetünknek nem sok folyadékra, hanem sok vízre van szüksége, mégpedig jó minőségű tiszta vízre.

Sem a nagyüzemi technológiák, sem a forralás nem alkalmasak arra, hogy a csapvízben található vegyi anyagokat, gyógyszermaradványokat, egyéb alkotóelemeket kiszűrje, közömbösítse.

Az ásványvízben található szervetlen anyagok pedig a szervezetünkben hulladékként felhalmozódnak, megterhelve ezzel a kiválasztó rendszereinket.

A méregtelenítő ozmózis víz

Nasa logó

A nagy kérdés, hogy akkor a méregtelenítés során milyen vizet igyunk? A kérdésre a választ, a technológiák rohamos fejlődésének köszönhetően, egy NASA fejlesztés adja meg.

A NASA kifejlesztett egy olyan víztisztító eljárást, ami a fordított ozmózis elvén működik. Az elmélet a természetből jól ismert folyamat, az ozmózis elvén alapul, ahogyan szervezetünk kiválasztó folyamata is működik.

Az ozmózis során a sejtmembrán átengedi az oldószert, de nem engedi át az oldott anyagot. Addig hígul az oldat, míg kiegyenlítődik a két oldal ozmotikus nyomása.

A fordított ozmózis során a vízvezetékből beáramló vizet – a hálózati nyomás segítségével – az ozmózis membrán kettéválasztja tisztított vízre és a szennyező anyagoktól feldúsult maradék vízre.

Méregtelenítés otthon ozmózis víztisztító segítségével

A fordított ozmózis víztisztító berendezés öt szűrőegységből épül fel, melynek központi eleme az ozmózis membrán. Az ozmózis membrán a piacon található hagyományos víztisztítók szűrőitől abban különbözik, hogy a tízezerszer kisebb méretű molekulákat is képes eltávolítani a vízből.

Az így előállított ivóvíz nem tartalmaz baktériumokat, vírusokat, klórt, vegyi anyagokat, gyógyszermaradványokat, ipari szennyeződéseket, nehézfémeket, toxikus, radioaktív és rákkeltő anyagokat.

A fordított ozmózis olyan mechanikai tisztításon alapul, ahol az ozmózis membrán 0,0001 (egy-tízezred) mikronos áteresztő képességével csak a tiszta víz molekulákat engedi át, a többit automatikusan a lefolyóba öblíti.

A tökéletes kiválasztáshoz, és hatékony méregtelenítéshez a fordított ozmózis víztisztítók által tisztított ozmózis víz fogyasztását javasoljuk.

Megosztás:

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük